Kolejny konkurs na Mazowiecką Książkę Roku „Liber Mazovia” mamy już za sobą. W piątek 14 czerwca w naszej Bibliotece odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek autorom nagrodzonych książek. W tym roku zaszczytny tytuł Mazowieckiej Książki Roku „Liber Mazovia” 2023 otrzymała książka „Historia szkolnictwa w Czernicach Borowych. 100 – lecie szkoły podstawowej” – nagrodę odebrały autorki: Maria Nałęcz i Justyna Kołcon-Rogowska. Obie panie są nauczycielkami w szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. Drugą statuetkę w kategorii literatura piękna otrzymała Ewa Buraczewska za książkę „Na żywe kamienie”.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz, wicestarosta Robert Morawski, wójt Gminy Ciechanów Stefan Pawłowski, zastępca wójta Gminy Czernice Borowe Bogumiła Cienkus, dyrektorka SP w Czernicach Borowych Małgorzata Góralczyk. Ponad to miło było nam gościć przedstawicieli innych instytucji kultury i wszystkich miłośników książek. Oprawę muzyczną zapewniła młoda, zdolna Maja Pietruszka.
Dziękujemy wszystkim obecnym, a laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Wernisaż prac dzieci

wt. cze 18 , 2024
Wystawa jakiej jeszcze nie było, to pokaz prac dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z zerówki ze Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Młocku . […]
Nasza witryna używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn.
Warunku użytkowania
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ
Skip to content